ראשי עליון

הקסם של רומניה – טיול נשים

רומניה1

הקסם של רומניה

7 ימים, 6 לילות – 13-19.6.16

חוויה סוחפת של טבע, נופים, טעמים, קסם ומסתורין, ערים עתיקות, כפרים שהזמן עמד בהם מלכת, כנסיות מבוצרות, מצודות, ערפד מיתולוגי וסיפורי נשים

רומניה – משלבת בתוכה כל כך הרבה. טבע – הרי הקרפטים הנישאים, עמקים ומישורים פורחים, מסורת של עמים שונים שהתגוררו בה, מסע אחורה בזמן בתוך כפרים כמו לקוחים מתוך זמנים אחרים, עיר בירה מודרנית ויפהפייה, ערים מסוגננות באלגנטיות ויופי, כנסיות מבוצרות בהשפעת ההתיישבות הגרמנית, דרקולה  – אגדה או הוויה? ארמונות ומבצרים אפופי מסתורין, סגנון אומנות ייחודי, אוכל – טעמים מרתקים בהשפעת המטבח הבלקני, ההונגרי והצרפתי…תאווה לחיך, וגם סיפורי נשים מרתקים – נסיכה אנגלייה שהפכה למלכת רומניה, האישה שנקברה חיה ועוד. אבל אנחנו נחגוג את החיים בחגיגה של שחרור, צחוק ושמחה בחברה נהדרת של נשים.

לפרטים והרשמה –  עפרה ברק –

054-4399750         ofra.barak@gmail.com

מסלול הטיול:

יום 1 – יום שני – 13.6.16 – תל אביב, קורטאה דה ארג'ש, קוזיה, סיביו
נפגש בבוקר בנמל התעופה בן גוריון ונמריא לבוקרשט, בירת רומניה. עם ההגעה נצא לכיוון העיר פיטשט אל מחוז טרנסילבניה – ארץ האגדות בלב הקרפטים. בדרך נעבור שדות פוריים המעובדים בידי אדם ללא מיכון עד עצם היום הזה. נגיע לעיר קורטה דה ארג'ש CURTEA DE ARGES, עיר קטנה שהיא שער הכניסה לטרנסילבניה ומקום מושבת של הנסיכים הוואלכים. נבקר במנזר היפה במנזרי רומניה ומשמש גם מקום קבורתם של מלכי רומניה. נשמע את סיפורי "מנולה הבנאי" ואשתו אנה. משם נמשיך לביקור במנזר  קוזיה, ממנו נעשה תצפית על נהר האולט. משם נמשיך לעיר סיביו.
***ללינה באזור.

יום 2 – יום שלישי – 14.6.16  – סיביו, פארק אסטרה, אגם בלאה
בבוקר ניסע לביקור במוזיאון אסטרה ASTRA – מוזיאון פתוח לארכיטקטורה ותרבות עממית, ובו מגוון בתים כפריים שהועברו בשלמותם מטרנסילבניה וטחנות רוח המדגימות טכנולוגיה קדומה. משם נמשיך אל טרנספאגרשאן  – אחד הרכסים  הגבוהים של הקרפטים, המתנשאים לרום של מעל 2000 מ' ונגיע לאגם באלה BALEA  (מותנה במזג אוויר).
לעת ערב נסע אל העיר סיביו, אחת הערים הסקסוניות היפות, נטייל במדרחוב בעיר העתיקה, נעבור בכיכרות אלגנטיות (פיאצה מארה ופיאצה מיקרה), בית העירייה העתיק, כנסיית הבשורה הגוטית ונחצה את גשר השקרנים. (העיר נבחרה לבירת התרבות של אירופה בשנת 2008).
***לינה באזור.

יום 3 – יום רביעי – 15.6.16 – הכנסיות המבוצרות של חבל סקסוניה, ביירטאן, סיגישוארה, ברשוב
הבוקר ניסע אל לב החבל הגרמני של רומניה, בין סיביו לבראשוב. את הגבעות המתונות של האזור מכסות כנסיות גרמניות מבוצרות בערים שלא השתנו מאות שנים. בדרך נחלוף על פני עגלות רתומות לסוסים המובילות כדי חלב ועל פני רועי צאן ועדריהם. נבקר באחת הכנסיות המבוצרות בעיירה ביירטאן – המוקפת בתים מצויירים ומאחוריה כרמים ושדות מרעה – שנראים כאילו הזמן עמד מלכת.  משם נמשיך לסיגישוארה – עיר מימי הביניים שבנייניה השתמרו, וידועה כמקום הולדתו של וולאד צפש, הידוע בכינויו "דרקולה". נערוך סיור היכרות עם העיר, נראה את החומות ומגדל השעון המפורסם. משם נמשיך לבראשוב.
***לינה בברשוב.

יום 4 – יום חמישי – 16.6.16 – הכפרים באזור בראן, מויצ'יו, טירת בראן, בראשוב
לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול ג'יפים באזור הגבעות המוריקות של מחוז בראן, נסע בדרך נופית ונבקר בכפר מגורה (MAGURA) וזרנשט (ZARNESTI). הכבישים ותנאי השטח הקשים מבודדים את הכפרים בעיקר בחורף. ניסע בעגלות איכרים אל הכפר מויצ'ו (MOIECIU) שם נאכל ארוחת צהרים. נמשיך משם לטירת בראן (BRAN) הגבוהה והמרשימה שמגדליה העגולים והמחודדים נראים למרחוק, נבקר בחדרי הטירה ובמעברים הצרים, נצפה על הנוף ונשמע איך היא קשורה לדרקולה האגדי, למלכה מאריה וגם לאשתו של גד יעקובי. בהמשך ניסע לעיר בראשוב – נטייל במדרחוב הציורי של העיר העתיקה, נראה את הכנסייה השחורה, את בית הכנסת ואת "רחוב החבל" הרחוב הצר ביותר.
***לינה בבראשוב

יום 5 – יום שישי , 17.6.16  –  פרדיאל, סינייה, סלאניק
נעבור דרך העיירה פרדיאל (PREDIAL)  והרי הבוצ'ג' אל סיניה (SINAIA)  עיירת הנופש והסקי, השוכנת בעמק צר המכוסה עצי אשוח. נבקר במנזר שהוקדש להר סיניי, ונמשיך לביקור באחד הארמונות היפים ברומניה – ארמון פלש (PELES), ארמון הקיץ של בית המלוכה הרומני. נשמע את סיפורי הנשים שגרו בארמון, נבקר בחדרי הארמון ונתרשם מאוסף בנשק, הציורים והמראות. אם יתאפשר, נמשיך לביקור במכרות המלח סלניק (SLANIK) (בכפוף לפתיחת המקום וללוח הזמנים).
***לינה בבוקרשט

יום 6 – יום שבת – 18.6.16 – בוקרשט
סיור פנוראמי בעיר שיכלול את שדרות קיסלוף, שער הניצחון, כיכר ויקטוריה, בניין הממשלה, בית הפרלמנט הרומני – המבנה השני בגודלו בעולם שנבנה ע"י צ'אוצ'סקו – שם נעצור לביקור מודרך. נבקר בבית הכנסת קוראל (אם יתאפשר ניכנס פנימה), נמשיך לאנדרטה לזכר קורבנות שואת יהודי רומניה. נבקר גם בשוק המקומי (שם נוכל לקנות מאכלים מקומיים). אחר צהרים – חופשי (אפשרות לקניות באחד ממרכזי הקניות הגדולים בעיר).
***ארוחת ערב מסורתית והופעה
***לינה בבוקרשט

יום 7 – יום ראשון –  19.6.16 – בוקארשט – תל אביב
היום נטייל ברגל באזורים שונים של העיר. מכיכר אונירי דרך הרחוב הצרפתי, דרך הבית של דרקולה, החאן שהיום משמש מסעדה אל העיר העתיקה ואזור הבילוי התוסס ליפסקאן, אל קאלה ויקטוריה המרשים עם הארמון, האתינאום וגן נחמד עם שם מצחיק…
לעת ערב ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.
המחיר*** לנוסעת בחדר זוגי:  1132 אירו

(תוספת לנוסעת  בחדר יחיד: יימסר )

המחיר כולל:
טיסה סדירה של חברת אל על  לבוקרשט (הלוך יום שני בבוקר, חזור יום ראשון בלילה )
6 לילות במלונות מדרגת תיירות טובה (על פי דירוג מקומי) + ארוחות בוקר
5 ארוחות חמות (צהרים או ערב)
בילוי במסעדה מקומית עם הופעת פולקלור
ליווי והדרכה של עפרה ברק, ומדריכים מקומיים באתרי תיירות רשמיים
אוטובוס תיירים נוח לביצוע מסלול הטיול
סיור פנוראמי ורגלי מודרך בבוקרשט
טיולים וביקורים כמפורט במסלול
כניסות לאתרים כמפורט
תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות בסך 2 אירו למזוודה)
מיסי נמל ודלק נכון למרץ 2016.

המחיר אינו כולל:
הוצאות אישיות כלשהן (דוגמת ביטוח בריאות ומטען)
דמי כניסה/ ארוחות/ העברות/ שירותים כלשהם מעבר למפורט בסעיף "המחיר כולל"
שינויים בהיטלי דלק והפרשי שערי מטבע
שתייה בארוחות
העברות לארוחות ערב
*ט.ל.ח

***יתכנו שינויים במסלול בהתאם למזג אוויר ותנאי השטח
***ייתכנו שיניים עקב שינוי בלוח זמני הטיסות
*כפוף לתנאים ולשינויים
*מינימום 20 משתתפות

לפרטים והרשמה –  עפרה ברק – 054-4399750, ofra.barak@gmail.com

Pas650px

מה דעתך?

תגובות

Pas650px

Comments are closed.
futer-980-px

האתר עוצב על ידי טליה שרון