ראשי עליון

המסע אל עצמי

מסע אמיץ של התבוננות פנימית

כל מסע אישי מתחיל בשאלה: מי אני? (לא, התשובה אינה אמא, בת, אישה, מנהלת, כלכלנית וכו’)

כל מסע אישי מתחיל בחקירה: מה התכלית שבאתי לעולם? מה החזון שלי? מה הייעוד שלי?

 מהן היכולות שלי, העוצמות, החולשות, האמונות, התובנות שלי? מה אני רוצה להביא לחיי? מה אני רוצה לשנות? למה יש לי קשיים ובעיות? למה קשה לי להכיר בערך העצמי שלי? מה האמת שלי? איך לחיות את האמת שלי? ממי נכון לי להיפרד? איך נפרדים? כיצד בוחרים מחדש?

 מסע חיפוש האמת שלי הוא מסע מרתק של חיפוש הקול הייחודי שלי, הצבע שלי, הדרך שלי.Isha1
המסע מאפשר להתבונן באומץ בתסכולים ובקשיים, בחוסר שביעות הרצון, בחלקים המוארים כמו גם בחלקים האפלים שלנו. במסע נעסוק באהבה עצמית, אשמה, קורבנות, פחד, כישלון, אותנטיות, מטרות, חזון וייעוד.

 גם אני עשיתי את המסע הזה במשך שתי שנות לימודיי, ותיעדתי אותו בעבודת התזה שהגשתי לאוניברסיטה בה למדתי. זה היה מסע לא פשוט של התבוננות  וחקירה עצמית.

 אני מזמינה אתכן גם כן לצאת למסע המרתק של חייכן שבו תפגשו את עצמכן ובסופו תדעו מי אתן באמת.

הנה קטע מהמבוא של מתוך העבודה שכתבתי:
“הייתי חסרת מנוחה ומאוד פגיעה. מסביבי ראיתי רק אנשים מצליחים ומצליחנים, שהגשימו את עצמם, לפי ראות עיני, לפחות מבחינת הקריירה. ידידים וידידות שלי ובני/בנות מחזור מבית הספר היסודי, העל יסודי ומתקופת הצבא הגיעו למשרות גבוהות כמו שרים בממשלה, יועצים לראש הממשלה, מנהלי סניפי בנק, מנכ”לים ומנכ”ליות . מנקודת המבט שלי אני רואה, שגם חברותיי הטובות “הגיעו למשהו”, ונראה לי שהן מאוד שבעות רצון מעצמן. הן הגשימו את עצמן מבחינת הקריירה ועברו אותי בהליכה, וכיום הן נושאות במשרות ניהול בכירות. אפילו האחיינית שלי, שצעירה ממני ב-17 שנה היא מנהלת בחברה גדולה.

ממרומי גיל ה-40, הרגשתי שאני רוצה לדעת מה הייעוד שלי. הרגשתי שקודם כל אני חייבת להכיר את עצמי, להבין מי אני באמת, מה אני אוהבת, מה אני רוצה לעשות? איזה כיוון אני מחפשת לעצמי? הרגשתי שאני רוצה להכיר את עצמי, את העצמי, את המכלול כולל הכול. הרגשתי שהגיע תורי ללמוד, להתפתח, לגדול.

במהלך הלימודים הגעתי למסקנה חד משמעית: כל אישה צריכה. כל אישה חייבת לעצמה את עצמה, את האמונה בעצמה, את הכרת הפוטנציאל שלה ואת המקום הבטוח, לצד הכרת עולם הפמיניזם והשלכותיו הפוליטיות. ואני רוצה בדרך שלי לעזור לאותה אישה לגלות את עצמה. אני רוצה לעשות זאת בדרך של חוויה במקום אחר, במקום שייתן ביטחון, אמונה ואהבה.”

(מתוך: “המסע אל האני התובנות על עצמי שרכשתי במהלך לימודיי בלסלי”, פברואר 2009)

מספר מפגשים: 13 

Pratim-B

או התקשרי לטלפון 054-4399750

futer-980-px

האתר עוצב על ידי טליה שרון